Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

Federasyonumuz 2019 faaliyet programında yer alan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 7-8 Temmuz 2019 tarihinde Bursa' da gerçekleştirilecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Suat Aksu, yönetim kurulu üyeleri ve organizasyona destek verecek ekiplerin temsilcileri ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya geldi.

Halk oyunlarının ‘toplumun aynası’ olduğunu belirten Başkan Aktaş, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye Halk Oyunları Federasyonu işbirliği ile halk kültürümüzün bir parçası olan halk oyunlarının gelişimine katkı sağlıyoruz. 2002 yılında kurulan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu, bu alanda önemli çalışmalar gerçekleştiren, Türkiye çapında yaşatılmasına gayret eden bir federasyon. Bursa olarak Türkiye şampiyonasına 2. kez ev sahipliği yapacağız” şeklinde konuştu.

Federasyon Başkanımız Suat Aksu ve yönetim kurulu üyelerimiz de Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'a teşekkür ederek Türkiye Halk Oyunları Federasyonu armasını taşıyan çerçeveli bir kaftan hediye etti.