Bakanimiz

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu

Bakanimiz / Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu, 1976 yilinda Istanbul’da dogdu. Marmara Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi Isletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoglu, ayni üniversitede Mahalli Idareler ve Yerinden Yönetim Programi'nda yüksek lisans yapti. ABD’deki Florida State Üniversitesi Isletme Fakültesi’nde Yönetim Organizasyonu alaninda arastirmaci, uzman ve proje koordinatörü olarak çalisan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde Isletme yüksek lisansini tamamladi. Dr. Kasapoglu, Istanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalismasiyla doktora derecesi aldi. 


Türkiye ve yurt disindaki ögrencilik yillarinda sivil toplum kuruluslarinda aktif görev alan Dr. Kasapoglu, özel sektörde uluslararasi ticaret alaninda çalisti. 

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu, 2009 yilinda Basbakanlik Müsavirligi’ne atanmasinin ardindan Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi, Milli Egitim Bakanligi ile Gençlik ve Spor Bakanligi’nda çesitli görevler üstlendi. 

Spor Toto Teskilat Baskanligi döneminde sporun tabana yayilmasi ve herkes için spora erisilebilirligin saglanmasi amaciyla çok sayida tesisin ülkemize kazandirilmasina katkida bulunan Dr. Kasapoglu, gençlik, egitim ve spor faaliyetlerinin finansmani ile sportif istihdamin artirilmasi konularina özellikle odaklandi. 

Evli ve iki çocuk babasi olan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu, Ingilizce ve Arapça bilmektedir.