Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu Duyurusu

Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu Duyurusu

Federasyonumuz tarafından BALIKESİR, DENİZLİ, MARDİN ve KAYSERİ İllerinde Halk Oyunları 1. Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu açılacaktır.

Ön Kayıt başvuru tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmemektedir.

BALIKESİR Kurs Tarihi : 06-17 Mayıs 2019 – Ön Kayıt Tarihi : 12 Nisan – 02 Mayıs 2019

DENİZLİ Kurs Tarihi : 13-24 Mayıs 2019 – Ön Kayıt Tarihi : 12 Nisan-09 Mayıs 2019

KAYSERİ Kurs Tarihi : 03-14 Mayıs 2019 – Ön Kayıt Tarihi : 12-30 Nisan 2019

MARDİN Kurs Tarihi :  03-14 Mayıs 2019 – Ön Kayıt Tarihi : 12-30 Nisan 2019

 Ön Kayıt  tarihlerinde  e-Devlet Kapısına entegre edilen Spor Bilgi Sistemi üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr/gsb-spor-bilgi-sistemi) yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların ön kayıt başvuru sırasında istenen belgeleri ve vesikalık fotoğraflarını ilgili sisteme yüklemeleri ve yükledikleri belgelerin asıllarını veya onaylı suretlerini kurs yerindeki eğitim yöneticisine teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında istenen iletişim bilgilerinin ve belgelerin başvuru sahibine ait, doğru ve erişilebilir olması başvuru sürecinin tamamlanabilmesi için önemlidir. Doğru ve erişilebilir olmayan veya başvuru sahibine ait olmayan iletişim bilgileri ve belgelerden kaynaklanan aksaklıklardan başvuru sahibi sorumlu olacaktır. Söz konus belgelerde mevzuata uygun olmayan herhangi bir durumun olması veya eksik evrak bulunması halinde adaylar hiç bir hak talep edemeyecektir.

Kurs katılım ücreti 450,00 TL olup, Spor Bilgi Sisteminden yapılan başvuru işleminin tamamlanması için sistemde kayıtlı e-postaadresnize gönderilecek REFERANS NUMARASI ile Türk Ekonomi Bankası gişelerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı Kurs Ödemesi olarak yapılması gerekmekte olup, diğer şekilde Federasyonumuz hesabına direk yatırılan kurs başvuru ücretleri sistem üzerinden görülmediği için kurs kayıt işlemi onaylanmayacaktır.

Kursa katılacak adayların kesin kayıt listesi, ön kayıt işlemlerinin sona ermesine müteakip Federasyonumuz web sitesinden ve e-Devlet (Spor Bilgi Sistemi <> bölümünde ayrıca ilan edilecektir.. Kursa katılacak tüm adaylarımıza başarılar dileriz.

Başvurularını e-devlet kapısı vasıtası ile yapmak isteyen adaylar, referans videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirler:

Kurs Başvurusu Referans Videosu

1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR KURSU İÇİN İSTENEN EVRAKLAR

  1. Diploma fotokopisi ( en az lise mezunu olmak ve mezuniyet belgesinin noter onaylı örneği, üniversite öğrencisi ise onaylı öğrenci belgesi)
  2. 4 adet vesikalık fotoğraf ( asıl, 4,5x6 cm ebatında) (biometrik fotoğraf kabul edilmemektedir)
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve ya sureti (Kurs tarihinden önce 18 yaşını doldurmuş olmak)
  4. Sağlık raporu ( asıl, Sağlık ocağı, Devlet Hastanesi, Aile Hekimi)
  5. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden sporda cezası olmadığına dair yazı (asıl, e-devlet kabul edilmemektedir)
  6. Adli sicil kaydı (asıl ve ya e-devlet)
  7. İkametgah belgesi (asıl ve ya e-devlet)
  8. Bir yöre halk oyunları kurs bitirme belgesi ( Halk Eğitim Mer. kurs bitirme belgesi, resmi kulüp yazısı, adını belirten yarışma sonuç yazısı)