Antrenör Temel Eğitim Programı 2023

3 Dönemi Başlıyor

Antrenör Temel Eğitim Programı 2023/3 Dönemi Başlıyor

 Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülmektedir. Temel Eğitim başvuruları 02-13 Ekim 2023 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecektir. Antrenör temel eğitim ve kayıt yenileme (bütünleme) sınav ücreti ödemelerini referans numaraları ya da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaraları ile  02 Ekim 2023 tarihinden itibaren, 13 Ekim 2023 saat 17:00' a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştirebilecektir.

Temel Eğitimde dijital kitapların yanı sıra,  işitsel ve görsel olarak tüm  e-öğrenme materyalleri adayların hizmetine sunulacak olup Anadolu Üniversitesi/e-Kampüs eğitim sistemi  üzerinden erişim sağlanabilecektir. Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılarak uygulama eğitimi ve sınavından başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.

Temel eğitim ve sınavından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başarısız oldukları modüllerden, ilk kayıt tarihinden itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınavlara tekrar girebilme hakkı vardır. Daha önceki temel eğitim sınavlarından başarısız olan adaylar için kayıtlar 02-13 Ekim 2023  tarihleri arasında  e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden kayıt yenileme(bütünleme) başvuruları alınacaktır. Bütünlemeye kalan adayların e-Kampüs sistemi içerisinde yer alan eğitim materyallerine erişimi devam edecektir.

Başvuruları onaylanan tüm adayların 06 Kasım – 08 Aralık 2023 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi'ne (http://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) giriş yaparak sınav kaydı oluşturması gerekmektedir. Sınav kaydı oluşturmak için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden sınav kaydı yapmayan kursiyerler sınava katılamayacaktır.

2023/3 dönemi sınav tarihi olan 14 Ocak 2024 günü tüm adayların sınavları gerçekleştirilecektir.

Antrenör temel eğitim sınavına katılacak adaylara başarılar dileriz.

İlgililere Duyurulur.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığı