2. Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitimi-GÜNCEL

2. Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitimi-GÜNCEL

Federasyonumuz tarafından Ankara ilinde 27 Mayıs/04 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacağı ilan edilen; Halk Oyunları 2. Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitimi 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminden dolayı 31 Mayıs/08 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır.

Uygulama Eğitimine Gençlik Spor Bakanlığının açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar ve Spor Bilimleri Fakültesi veya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunlarından DENKLİK başvurusu yaparak onaylanmış olan kişiler başvuru yapabileceklerdir.

Kontenjanın kısıtlı olması nedeniyle ve başvurunun fazla olduğu durumda aşağıda belirtilen şartlara göre başvuru onaylama işlemi yapılarak referans kodu gönderilecektir.

  • Halk oyunları branşında lisanlı sporcu olmak
  • Spor Bilimleri Fakültesi ve/ve ya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olmak
  • Diğer üniversite ve bölümlerden mezun olmak

KURSA KATILIM ŞARTLARI:

  1. Halk Oyunları 1. Kademe Yardımcı Antrenör “belge tarihinden” itibaren en az bir yıl geçmiş olması

Ön Kayıt başvuru tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmemektedir.

ANKARA         Ön Kayıt Tarihi08-25 Mayıs 2023

Kontenjanımız sınırlı olduğundan; kursiyerlerin E-Devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi > Spor Elemanı > Kurs Başvuruları kısmında başvuru yapıp, ücret ödemesi yaptıktan sonra başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Uygulama eğitimi belirtilen tarihlerde yüz yüze olarak; 09.00-18.00 saatleri arasında yapılacaktır. Kursa devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Uygulama eğitimi derslerinden (özel eğitim dersleri) daha önce açılan kurslarda başarısız olan kursiyerlerin bütünleme sınavına katılabilmeleri için E-Devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi > Spor Elemanı > Kurs Bütünleme Başvuru kısmından ön kayıt tarihleri arasında başvuru yapmaları gerekmektedir.

           

2. KADEME TEMEL ANTRENÖR KURSU İÇİN İSTENEN EVRAKLAR

  1. Mezuniyet tarihi 2008 yılı öncesi olanlar için ilgili kurumdan ya da noterden onaylı diploma sureti (Ayrıca bu kişiler mezuniyet durumlarını e-devlet sayfasına ilgili kurumdan ekletmeleri gerekmektedir.)
  2. Nüfus cüzdanı sureti
  3. Sağlık beyanı (indirmek için tıklayınız.)
  4. Kurs katılım ücret dekontu (Referans kodu ile TEB Bankası şubelerinden 1.000,00 TL yatırılması gerekmektedir. Federasyon hesabına yatırılan ücretler kabul edilmeyecektir)

İlgililere Duyurulur

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu