İL TEMSİLCİLERİNİN DİKKATİNE (OKULLAR ARASI YARIŞMALAR) 

 

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

SPOR FAALİYETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

OKUL SPORLARI GENEL YARIŞMA TALİMATI

 

 

OKUL SPORLARI ORGANİZASYON TERTİP KOMİTELERİ:

 

3- a-İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi:

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Valilik makamından alınacak onay ile Ekim ayının ikinci haftasının son iş günü mesai bitimine kadar İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi oluşturulur.

İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı veya Şube Müdürü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü, okul sporları federasyonu temsilcisi, ilgili spor dalı federasyon temsilcisi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce görevlendirilen uzman (Sportif Eğitim Uzmanı, Sözleşmeli Spor Uzmanı, Kadrolu ve Sözleşmeli Antrenör, veya Şef) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Beden Eğitimi Öğretmeninden oluşur.

İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesinin görev süresi bir yıldır ve sekretarya işlemleri Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğünce yürütülür.

İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi Spor Genel Müdürlüğü mevzuatı kapsamında görev ve sorumluluklarını yerine getirir.

 

OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

KURULLAR GÖREV VE SORUMLULUKLARI

4-a) Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Oyun Kuralları ve Yarışma Yönetmelikleri ile SGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca yayınlanan açıklamalara uygun olarak yarışmalar yapılır. Yarışmalar il tertip komitesinin talebi ile düzenleme Kurulu oluşturulur.

DÜZENLEME KURULU KİMLERDEN OLUŞUR

İl Hakem Kurulu Başkanı / Temsilcisi ve iki tane halk oyunları antrenörü veya usta öğretici olmak üzere 3 kişiden oluşur.

Düzenleme Kurulunun görevini tertip komitesi belirler, her türlü kararı tertip komitesi alır, yetki tertip komitesinindir.

 

BUNA GÖRE İL  TEMSİLCİLERİ ;

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine giderek,

  1. Gençlik Hizmetleri ve Spor şube müdürü ile iletişime geçmeli,
  2. Düzenleme kurulunu oluşturmalı,
  3. Yarışma tarihini Tertip Komitesi ile birlikte belirlemeli,
  4. Yarışma tarihinin Okullara duyurmak üzere, Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğü  tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yazı gönderilmesini sağlamalı,
  5. THOF dan GHSİM aracılığı ile Hakem talebinde bulunmalı,
  6. 10 Mayıs 2013 tarihine kadar İl sonuçlarını Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğü aracılığı ile Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı Okul Sporları Şubesine  sonuç tutanaklarının gönderilmesini sağlamalı.

İl temsilcilerimize duyurulur!

4247 kişi görüntüledi.

Diğer Başlıklar

TümüDuyurular


Anket


Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv
  • SPOR TOTO

Bülten Aboneliği